statystyki szczegółowe

Aktualności

Bardzo dobry wynik Luzinianek w meczu z Kadrą Pomorza

• autor: gosrit, 2014-07-02 12:30

W miniony piątek odbyła się w Luzinie konsultacja Kadry Pomorza dziewcząt U 16. Trener Kadry Krzysztof Własny powołał 16 zawodniczek W ramach konsultacji rozegraliśmy mecz kontrolny, który trwał 3x30 minut.

W pierwszej części spotkanie Luznianki, wypracowały się większa przewagę wygrywając pierwszą część spotkania po golu Eweliny Pielowskiej 1:0. Mecz wskazywał, że Luzinianki mogą mieć przewagę w całym meczu i poradzą sobie grając mecz z Kadrą.

Druga część to wymiana zawodniczek w zespole z Luzina i tym samym lepsza gra Kadry. Testowane dwie nowe bramkarki w Luzinie niestety musiały uznać wyższość napastniczek Kadrowych i wyszły na prowadzenie 1:4. Lecz i rezerwowy skład zespołu gospodarzy potrafił strzelić bramkę. Na 2 minuty przed zakończeniem 2 części gry wynik dla Luzina podwyższyła Weronika Kalbarczyk.

Na tym nie koniec emocji w meczu. W trzeciej części wystąpił teoretycznie najlepszy skład Luzina i Kadry Pomorza. Kolejne dwie bramki Pauliny Brzeskiej i Eweliny Pielowskiej wyrównało spotkanie. Bramkę na zakończenie spotkania strzeliła jeszcze zawodniczka z Kadry i tym samym ustaliła wynik spotkania na 4:5.

Po meczu trener Tomasz Myszewski powiedział:

Jestem bardzo zadowolony z tego jak zagrały dzisiejsze spotkanie moje zawodniczki. Pierwsza i trzecia część spotkania to widoczna przewaga Luzinianek na boisku o czym świadczyły wyniki 1:0 i 2:1 w tych częściach gry. Zespół przygotowuje się do mistrzostw Polski LZS, które odbędą się w sierpniu w Opolu i z taką gra jestem spokojny o wynik w Opolu. Podczas meczu testowaliśmy kilka zawodniczek, które mam nadzieje na dłużej zagoszczą w Luzine. Podczas zawodów występowały tylko zawodniczki z rocznika 1999-2000 co tym bardziej mnie ucieszyło pokazując ile dziewczyn chce uprawiać piłkę nożną.

Serdecznie dziękujemy kadrze Pomorza za możliwość gry i pokazania się, że Luzinianki także aspirują do Kadry Pomorza chociaż nie są zawodniczkami Sztormu Gdynia. Powiedzenie że w Kadrze Polski czy Kadrze Wojewódzkiej grają tylko zawodniczki Sztormu przestaje być aktualne. W naszym zespole wystąpiły dwie Kadrowiczki Polski bramkarka Julia Damps oraz siedząca na ławce Karolina Płotek, które w oczach selekcjonera Kadry zostały już długi czas pominięte.

GOSRiT Luzino w składzie:

I. Julia Damps, Klaudia Wolska, Anna Miszka, Martyna Bazowska, Kaja Klamrowska, Weronika Kalbarczyk, Weronika Mutke, Anna Gietz, Joanna Kożyczkowska, Paulina Brzeska, Ewelina Pielowska

II. Izabela Stocka, Anna Miszka, Anna Gietz, Martyna Jabłońska, Agata Seta, Natalia Kolasińska, Wiktoria Rudzińska, Małgorzata Szast, Agnieszka Szast, Anna Harłukowicz.

III. Julia Damps, Agata Seta Anna Miszka, Martyna Bazowska, Kaja Klamrowska, Anna Gietz, Weronika Mutke, Anna Gietz, Joanna Kożyczkowska, Paulina Brzeska, Ewelina Pielowska - Agnieszka Szast, Weronika Kalbarczyk