Mistrzostwa Redy Turniej Halowy 18.01.2011

statystyki szczegółowe

Aktualności

Zawodniczki Gimnazjum Luzino obroniły tytuł i zostały...

• autor: gosrit, 2014-06-20 16:30
Zawodniczki Gimnazjum Luzino obroniły tytuł i zostały Mistrzem Województwa Pomor

W miniony wtorek 18.06.2014 w Gdyni odbył się finał wojewódzki Gimnazjady w piłce nożnej dziewcząt. Gimnazjum Luzino reprezentowały zawodniczki na co dzień występujące II lidze kobiet broniły tytuł Mistrza Województwa.

Na starcie zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy i MOSiR Gdynia wystąpiło 5 zespołów: Prywatne Gimnazjum Autorskie (Sztorm Gdynia), Gimnazjum Luzino, Gimnazjum nr 2 Malbork, Gimnazjum Przechlewo, Gimnazjum Kościerzyna.

W pierwszym meczu podopieczne Grzegorza Semaka i Tomasza Myszewskiego zmierzyły się z gimnazjum w Przechlewie. Mecz jak na rozpoczęcie turnieju wyglądał nadzwyczaj dobrze i Luzinianki bez problemu poradziły sobie z przeciwnikiem wygrywając 5:0 (Klaudia Grubba x2, Magda Lińska, Brzeska Paulina, Karczewska Kinga). W kolejnym meczu meczu Luzinianki zagrały z Gimnazum w Malborku wygrywajac 2:1 po bramkach Magdy Kołacz i Magdy Lińskiej. W kolejnym meczu zawodniczki z Luzina nie dały szans Gimnazjum Kościerzyna wygrywając 4:1 po bramkach Magdy Lińskiej, Pauliny Brzeskiej, Klaudii Grubba, Eweliny Pielowskiej.

Ostatni mecz to mecz o pierwsze miejsce z Gimnazjum Autorskim Gdynia. Prezes klubu Sztorm Gdynia zakazał w tym meczu gry zawodniczce Magdzie Kołacz, gdyż jak stwierdził jeżeli zagra w meczach Gimnazjum nie wyjedzie na Mistrzostwa Polski Klubowe U-16 ( w tym samym dniu był wyjazd). To nie zniechecilo zawodniczek z Luzina aby zrewanzować się za finał Coca Cola Cup, w którym przegrały 3:2.

Mecz bardzo zacięty lepiej zaczęły zawodniczki Sztorm Gdynia w 3 minucie na prowadzenie wyszedł zespół gospodarzy do wyrównania doprowadziła Magda Lińska. Remis w tym spotkaniu dawał pierwsze miejsce Luzinianką. Druga połowa to znów prowadzenie zespołu z Gdyni i odrabianie strat. Zmiana taktyki i na minute przed końcem spotkania Paulina Brzeska pokonuje Wiktorie Krygier i mamy 2:2. Nie udało się już strzelić kolejnych bramek i ostatecznie Luzino obroniło tytuł wywalczony w ubiegłym roku.

Gimnazjum Luzino w składzie: Julia Damps, Magda Lińska, Monika Drabik, Magda Kołacz, Paulina Brzeska, Ewelina Pielowska, Weronika Mutke, Karczewska Kinga, Martyna Jablońska, Klaudia Grubba, Weronika Kalbarczyk opiekunowie druzyny Grzegorz Semak i Tomasz Myszewski