Puchar Orlika Finał Wojewódzki Kwidzyn 28.09.2011

Aktualności

Porażka na zakończenie II ligi kobiet

• autor: gosrit, 2014-06-20 16:28

W minioną niedzielę odbyła się ostatnia kolejka II ligi kobiet grupa Kujawsko – Pomorska.

Dziewczyny z GOSRiT Luzino na ostatni mecz ligowy udały się na mecz wyjazdowy do Miesiączkowa. Niestety na mecz dotarliśmy trochę po czasie, gdyż nie mogliśmy znaleźć wioski, gdzie odbywał się mecz. Zawiodły GPS-y lecz udało się dotrzeć z 30 minutowym opóźnieniem.

Pierwsza połowa jak i cały mecz była niezwykle emocjonująca. Zespół z Górzna wyszedł na prowadzenie w 10 minucie po bramce Agaty Bała. Wyrównanie z rzutu wolnego Luizy Kass rozpętał iście walkę na boisku i poza nim. Do przerwy zawodniczki z Górzna strzeliły jeszcze dwie bramki ale wszystko zaczęło się od ataku na naszą bramkarkę, która po uderzeniu napastnika nie mogła złapać oddechu i jak się okazało na meczu nie było opieki medycznej a mecz zaczynał się coraz agresywniejszy, z którym sędzina zawodów nie mogła zbytnio sobie poradzić. Faul za faulem dwa rzuty karne i wiele emocji poza boiskowych, rzadko oglądamy na boiskach piłki kobiecej.

Druga połowa to widoczna przewaga zespołu gości. Ale nie wynik był istotny w tym meczu. Zespołowi z Górzna, który musiał wygrać ten mecz aby awansować do I ligi także jak i naszym zawodniczka puszczały nerwy. W 75 minucie przy prowadzeniu 5:1 za atak na naszą zawodniczkę została ukarana czerwoną kartka Ewelina Elendt i w tym samym czasie za oddanie po faulu boisko opuściła także Klaudia Grubba. To nie koniec emocji gdyż gdy nasza zawodniczka opuszczała plac gry nasza zawodniczka została zaatakowane przez dwu kibiców z Górzna. Wywiązała się szamotanina i sędzia liniowy musiał odesłać kibiców na trybunę. Z trybuny było słychać cały czas wyzwiska. Mecz zakończył się wynikiem 9-1 dla gospodarzy, lecz emocji nie było końca. Kapitan zespołu z Luzina prosiła o weryfikację zawodniczek z Górzna, natomiast kibice cały czas wyzywali nasze zawodniczki, które były już w szatni.

Niestety bardzo nam smutno, ze oba zespoły zachowały się tak nie sportowo. Gratulujemy zespołowi z Górzna awansu do I ligi, natomiast nasza przyszłość nie jest do końca jasna. Mamy reorganizację ligi, z naszej II ligi awansowały dwa zespoły Błękitni oraz Górzno automatycznie spada Koziołek Poznań. Z I ligi spadek do II TKKF Checz Gdynia (wycofanie z rozgrywek – relegacja do III ligi) i tym samym mamy szansę na utrzymanie w II lidze kobiet. Wszystko wyjaśni się na dniach w oficjalnym komunikacie Komisji Piłkarstwa Kobiecego.

W meczu wystąpiły: Ciesielska Malwina (80' Stocka Izabela) - Brzeska Paulina (46' Mutke Weronika), Damps Kinga, Drabik Monika ż.k (78' Karczewska Kinga), Grubba Klaudia (cz.k 75'), Kass Luiza (ż.k), Kożyczkowska Joanna (46' Wolska Klaudia), Lińska Magda, Miszka Anna (46' Czerniak Patrycja), Pielowska Ewelina (46' Kalbarczyk Weronika (ż.k)

Reasumując cały sezon chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zawodniczką za grę w lidze oraz gimnazjadach, Coca Cocli czy innych turniejach. W pierwszej części sezonu graliśmy głównie mlodzieżą z jedna seniorką (Kingą Damps), gdyż reszta seniorek była na wypożyczeniach w UKS Gornicza (Konin), Checz Gdynia. Było nam bardzo ciężko grać jako najmłodszy zespół w lidze niestety nie udało nam się zdobyć punktów ale zaowocowało to na rundę wiosenną. Udało nam się wywalczyć finały krajowe, wygrywając województwo:

Klubowe Mistrzostwo Województwa U-13

Klubowe Mistrzostwo Województwa LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka U-13

Klubowe Mistrzostwo Województwa LZS Piłkarska Kadra Czeka U -15

Szkolne Mistrzostwo Województwa Gimnazjady U- 15

Po za tym nasze zawodniczki załapały się do kadry Polski: Julia Damps, Karolina Plotek U-15, oraz Luiza Kass U-19. Regularne powołania naszych zawodniczek do kadry wojewódzkiej U-13 (Klaudia Pietkun, Karolina Plotek, Julia Klawikowska, Zuzzana Kalbarczyk, Ewelina Barra.

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować naszym sponsorom bez których byłoby nam ciężko grać w tak licznych rozgrywkach i zdobywać cenne tytuły w szczególności: PKS Wejherowo – za ufundowanie dresów sportowych i udostępnienie autokarów na mecze, Witold Breska za komplet stroi meczowych i wspieranie naszych zawodniczek, Michał Szmytke i Santech za pomoc przy zespole organizacji i pomoc finansowa, Lucyna Fuhrman i Doko za ufundowanie stroi i pomoc finansową, Jacek Kobuz i MBJ za pomoc finansową, Luba Graczyk i sklep sportowy za pomoc finansową i sprzęt sportowy, Stasnisław i Damian Bach Stasiu Bus za ufundowanie stroi i transportu na mecze, Telewizji TTM za udostepnianie meczy i nie tylko w telewizji oraz wszystkim, którzy przyczynili się aby dziewczyny mogły grać.

Chciałbym także podziękować trenerom, którzy cały sezon byli z przy zespole: Sylwester Piątek, Freitag Rafał, Rafał Kaczmarczyk.

Wyniki z rundy jesiennej:

Polonia Środa Wielkopolska 7:2 GOSRiT Luzino, (Joskowska, Lińska )

GOSRiT Luzino 1:3 Stilon II Gorzów, (Lińska)

KS Koziołek Poznań 15:0 GOSRiT Luzino,

GOSRiT Luzino 2:6 UKS SP 2 Victoria Sianów, (Karczewska, Lesner)

KKP II Bydgoszcz 3:0 GOSRiT Luzino,

GOSRiT Luzino 1:10 Juvenia Błękitni Stargard Szczeciński, (Joskowska)

MLKS Tucholanka Tuchola 7:2 GOSRiT Luzino, (Okoniewska, Lińska)

GSS Grodzisk Wielkopolski 7:0 GOSRiT Luzino,

GOSRiT Luzino 1:11 Unifrezze Górzno (Karczewska)

Wyniki z rundy wiosennej:

GOSRiT Luzino 1:4 Polonia Środa Wielkopolska (Lińska)

GOSRiT Luzino 3:0 KS Koziołek Poznań

UKS SP 2 Victoria Sianów 5:0 GOSRiT Luzino

GOSRiT Luzino 0:2 KKP II Bydgoszcz

Juvenia Błękitni Stargard Szczeciński 8:1 GOSRiT Luzino (Grubba)

GOSRiT Luzino 4:1 MLKS Tucholanka Tuchola (Kass x2, Jóskowska, Pielowska)

GOSRiT Luzino 3:0 GSS Grodzisk Wielkopolski

Unifrezze Górzno 9:1 GOSRiT Luzino (Kass)

Nasze zawodniczki w kategoriach wiekowych także występowały i zdobyły różne tytuły:

II miejsce w Kaszub Cup w kategorii U-13 (01,02),

III miejsce w Kaszub Cup w kategorii U-16 (98,00)

I miejsce w Kaszub Cup w Kategorii Seniorek

III i IV miejsce w turnieju Linia Cup w kategorii (98-00)

XX miejsce w turnieju Kaszub Cup dla chłopaków (99,00)

V miejsce na turnieju Checz Cup

Awans do finału powiatowego Coca Cola Cup (99,00)

II miejsce w turnieju powiatowym Caca Cola Cup (99.00)

IV miejsce w igrzyskach młodzieży SP w finale powiatowym ( 01,03)

I miejsce w igrzyskach młodzieży SP w finale Gminnym (01,03)

II miejsce w finale wojewódzkim pucharu tymbarka (03,04)

V miejsce w finale wojewódzkim pucharu tymbarka (01,02)

II miejsce w między narodowym turnieju małego ruchu granicznego Olsztyn (01,02)

III miejsce w między narodowym turnieju małego ruchu granicznego Olsztyn (03,04 )

I miejsce finał powiatowy Gimnazjady Reda (98,00)

II miejsce finał Wojewódzki COCA COLA CUP (98-00) Gdynia

I miejsce w finale Wojewódzkim Klubowych Mistrzostw Województwa U13 (01-03) Luzino

I miejsce w finale Wojewódzkim Gimnazjady (98-00) Gdynia.